יום שני, 15 באוגוסט 2011

הריון בקרב קטינות - בעקבות סרטה של צופית גרנט


לפני כשבוע וחצי, שודר בטלויזיה סרטה של צופית גרנט, "למה לא סיפרת לי". הסרט עסק בתופעת ההריונות בקרב קטינות, ובוחן את השלכותיהם של שני סוגי ההחלטות: הפסקת ההריון ולידה.


מובא ע"י ד"ר עדי דוידסון''


בתור רופא ותיק בתחום, במשך 28 שנות עבודתי פגשתי קטינות רבות אשר הגיעו אליי עם הריון לא רצוי, אך כמעט תמיד הן בקשו מידע על הפסקת הריון. במקרים הבודדים בהם נתקלתי בכאלו אשר התלבטו לגבי המשך ההריון, המחשבה נבעה בדרך כלל מההרגשה שבעזרת ההריון הן ימנעו מבן הזוג לעזוב אותן, ובעזרת נישואי בוסר הן יוכלו לעזוב בית אשר בחוויתן הוא קשה, ולצאת לחופשי לעולם הבוגר מבלי לדעת שגם שם ישנם קשיים ואפילו גדולים יותר. במקרים כאלו אני מנסה לברר מדוע היא חושבת שהיא כשרה להיות אם בגיל כה צעיר ומעמיד אותה על כל הקשיים והתסריטים האפשריים.
כיוון שהוועדה מאשרת לקטינות הפסקת הריון גם בחודשים מתקדמים הרוב המוחלט מעדיף אפשרות זו.לקריאת הפוסט במלואו - מין והריוןד"ר עדי דוידסון, מומחה ברפואת נשים

תגובה 1:

  1. אין ספק שתופעת ההריון והלידה אצל קטינות הולכת וגדלה אך מנגד היחס אל הרבה מהנערות עדיין מהול במעיין זלזול. במסגרת עבודתי נתקלתי בעבר במקרה של נערה שנתקלה ברשלנות רפואית מעקב הריון, כאשר הרופאים בעצם לא העבירו לה את כל המידע הראוי והנחוץ וכתוצאה מכך היא הפילה (על אף שרצתה כמובן לשמור על התינוק).

    השבמחק