יום שני, 9 באוגוסט 2010

ד"ר עדי דוידסון- על הפלה פרטית שהיא גם חוקית


מאת: ד"ר עדי דוידסוןאתמול יצא לי לקרוא כתבה שפורסמה ב YNET בנוגע להתייקרותם של ההפלות בבתי חולים ציבוריים. ההחלטה על העלאת המחירים נקבעה על ידי ועדה בין משרדית שבה נציגי משרד הבריאות ומשרד האוצר. אחד הגורמים המעורבים בעבודת הוועדה הדגיש כי "הסיבות להעלאת המחירים הן רפואיות וכלכליות, ולא סיבות חברתיות או אידאולוגיות". עוד נמסר ממשרד הבריאות כי העלאת המחיר נעשתה "במסגרת קביעת מחירי שירותים בהתאם לעלותם על מנת לשפר את נגישות השירותים, זמינותם ואיכותם".

הכתבה מספרת שראשית יש לעבור וועדה להפסקת הריון ולעמוד בקריטריונים אשר קבע החוק. לאחר שעוברים את הוועדה, אם ההפלה מאושרת עקב גורם רפואי, מומים לעובר, או קטינה מתחת לגיל 19 – אז ההפלה תבוצע ללא עלות. בכל שאר המקרים (שהם הרוב המכריע) ההפלה הינה בתשלום, אשר כמעט הוכפל לאחרונה מ- 1400 ל 2600 שח'.

הכתבה גם מספרת שמי שרוצה לחמוק מהוועדה ומהביורוקרטיה של בי"ח ציבורי, אז האופציה השנייה היא הפלה פרטית לא חוקית בעלות גבוהה של יותר מ 4000 שח'.

קיימת גם אופצית ביניים שפויה - הפלה פרטית חוקית בסטנטרטים רפואיים קפדניים.
עוד על הפלה זו בפוסט המלא מאת ד"ר עדי דוידסון

עוד על הפסקת היריון - ד"ר עדי דוידסון

תגובה 1:

  1. רשלנות רפואית בהריון
    אני נגד הפלות! . זה ידוע שהאחוז של הריונות מוצלחים שהיה להם הפלות הוא פחות מהנשים שלעולם לא היה להם הפלות. חוץ מהבריאות של האישה, קיים גם הגורם הגנטי.

    השבמחק